Пророк після шевченківської доби, символ невичерпної сили українського народу, феноменально багатогранна постать нашої культури та історії - все це постать Івана Яковича Франка.
Він був всім - і найніжнішим поетом-ліриком і поетом-епіком, першокласним драматургом і романістом, сміливим літературним критиком, літературознавцем, істориком, фольклористом, людиною енциклопедичних знань, корифеєм науки, що набагато випередив свій час.
Художня творчість Івана Франка за жанрами і тематикою дуже різноманітна: він - автор тринадцяти збірок поезій, вісімнадцяти збірок оповідань, восьми повістей, одинадцяти п'єс, багатьох поем, казок.
За свої сорок три роки літературної, наукової і публіцистичної діяльності Іван Франко залишив нам більше п'яти тисяч творів - незгасимий "вогонь в одежі слова".
Спадщина І. Франка феноменально багатогранна. Мабуть, саме тому кожне покоління прочитує його твори по-своєму, відкриваючи нові пласти закладених там міркувань і почуттів.
22 червня біля районного Палацу культури проходила літературна варта "Жити словом і духом генія" (до 160-річчя від дня народження Івана Франка). В заході взяли участь бібліотекарі району, актори-аматори народного театру, користувачі бібліотеки, учнівська молодь, жителі району. Учасники літературної ватри читали твори, тим самим привертаючи увагу громадськості до особистості та творчості Великого Каменяра.
В рамках заходу було влаштовано книжково-ілюстративну виставку «Серце, віддане народові».