10 жовтня на базі бібліотеки-філії с. Жураки відбувся семінар бібліотечних працівників «Ментальне здоров'я: бібліотека як простір психосоціальної підтримки та відновлення»,
з метою підвищення рівня обізнаності працівників бібліотек щодо ментального здоров'я, навиків самодопомоги та підведення підсумків обласної акції «Ментальне здоров’я: як подбати про себе
Марія Сем’янів, директор ПБ ім.М.Яцківа, ознайомила учасників з планом семінару та наголосила на ролі бібліотек у збереженні ментального здоров’я жителів громади, відзначивши важливість проведення таких заходів та можливості обміну досвідом щодо реалізації основної місії бібліотек.
Марія Кіяшко, діловод сільської ради, ознайомила присутніх з портретом села: «Жураки: соціальний розвиток місцевої громади під час війни».
Зіновія Сенеджук, завідуюча бібліотекою-філією с. Жураки, розповіла про основні напрямки діяльності філії, роботу любительського клубу «Жураківська господиня», про те, як бібліотека допомагає переселенцям адаптуватися до нових умов життя. На новому місці ВПО потребують нових знайомств, тому і дорослі, і діти активно читають, відвідують масові заходи та долучаються до засідань клубу за інтересом, беруть участь у різноманітних заходах, а також активно цікавляться історією села та громади.
Наталія Климів, провідний методист ПБ ім.. М.Яцківа, надала методичні поради на тему: «Промоція ментального здоров’я у бібліотеках» та підвела підсумок про участь в обласній акції сільських бібліотек.
В рамках семінару відбулася година ментального здоров’я «Бережи себе для життя», в якому взяли участь юні читачі та внутрішньо переміщені особи, які проживають в селі та є користувачами книгозбірні.
Цікавими та пізнавальними були зустрічі з сімейним лікарем Оксаною Годованець та психологом Мар’яною Сем’янів, які поділилися ефективними порадами та надали рекомендації щодо подолання переживання, внутрішньої напруги та стресів.
З учасниками семінару провели тест-гру «Скажи чесно, ти як?».
Під час професійного спілкування ділилися досвідом з питань:
«Книготерапія – шлях до ментального здоров’я» (Оксана Гуменяк, зав.філією с. Підгір’я);
«Божі закони на сторожі нашої ментальної безпеки (Марія Лукань, зав.філією с. Старуня);
«Організація змістовного дозвілля юних читачів: розширення кола спілкування, реалізація творчого та інтелектуального потенціалу (Ірина Кудибин, зав. Бібліотекою для дітей).
Проведена зустріч дала можливість обмінятися досвідом і отримати методичну підтримку, що є корисними в подальшій роботі бібліотек. Всі учасники дійшли висновку, що читання книг допомагає не тільки відволікатися від реального життя, від постійного перегляду новин, але й допоможе створити ілюзію мирного життя, в яке так хочеться повернутися.
Всі зображення до публікації СЕМІНАР